Zalety drożdży gorzelniczych typu turbo

Drożdże gorzelnicze typu turbo to mocniejsza wersja podstawowych drożdży. Jest to specjalistyczna mieszanka aktywnych drożdży gorzelniczych, pożywek, witamin i mikroelementów, które przeznaczone są do szybkiej fermentacji nastawów cukrowych.

Drożdże gorzelnicze aktywne są wysokoalkoholizującym materiałem o dużej tolerancji na temperaturę. Drożdże turbo stosuje się głównie do fermentacji nastawów zbożowych jęczmienia, żyta, pszenicy, kukurydzy lub ryżu.

Plusy zastosowania drożdży turbo
Nastaw z drożdży typu turbo bardzo szybko się klaruje a silne szczepy, które znajdują się w opakowaniu pozwolą na uzyskanie zacieru o mocy sięgającej nawet do 20%. Z kolei w przypadku krótkiej fermentacji 48-godzinnej możliwe jest otrzymanie zacieru zawierającego 14% alkoholu. Paczka produktu zawiera już witaminy, minerały i pożywki, więc nie ma potrzeby stosowania dodatkowych, innych pożywek.

Przygotowanie
Producenci drożdży gorzelnianych turbo zalecają najczęściej następujący sposób przygotowania nastawu fermentacyjnego. 6 kilogramów cukru należy rozpuścić w 21 litrach ciepłej wody (ok. 35-40 stopni C) a gdy woda z cukrem ostygnie do ok. 25 stopni C. wtedy należy wsypać zawartość 1 torebki drożdży – mogą to być np. T24, Turbo Vodka, Coobra lub inne, jakie możemy znaleźć na stronie https://alembik.eu/94-drozdze-gorzelnicze-gorzelniane. Po wymieszaniu całości należy zostawić nastaw, przy czym musimy pamiętać, że nie wolno szczelnie zamykać naczynia z zaczynem. Zastaw ma czekać kilka dni – zgodnie z instrukcją dla poszczególnych drożdży od 3 do 7 dni. Po tym czasie należy sprawdzić cukromierzem, czy cały cukier został skonsumowany przez drożdże i przerobiony na alkohol. Pamiętając o ogromnych możliwościach rozmnażania się drożdży i ograniczonych zasobach wspomagających ich rozwój (pożywka, zakwaszasz, witaminy, mikroelementy). Drożdże gorzelnicze typu turbo, są jedyne w swoim rodzaju, ponieważ jako jedyne przerabiają duże ilości cukru w bardzo krótkim czasie.

Dodaj komentarz