Najlepsze zabawki kiedyś i dziś

Najlepsze zabawki kiedyś i dziś

Zabawki towarzyszą ludziom od zawsze i przebyły razem z rozwojem ludzkości długą drogę od pierwszych prototypów do nowoczesnych wersji, znanych dzisiaj. Od czasów pierwszych zabawek zmieniła się ich nie tylko forma i wykonanie, ale także funkcje i możliwości. Oto kilka przykładów, jak zmieniły się zabawki na przestrzeni lat.

Kuchenki zabawkowe

Bardzo popularną niegdyś zabawką była kuchnia dla dzieci. Z samego początku była to drewniana kuchnia dla dzieci, która nie miała zbyt wielu możliwości – tylko prosty wygląd, a zabawa opierała się na wyobraźni. Z czasem kuchnia drewniana dla dzieci zaczęła być produkowana na większą skalę i z tańszych materiałów – głównie z plastiku. Nabrała też nowych możliwości, jak światło z niewielkiej żarówki wewnątrz, ruchome elementy lub dźwięki. Kuchnia dla dzieci pozwalała przede wszystkim dziewczynkom na zabawę w dom, w trakcie której mogły udawać gotowanie. Niezależnie od tego czy była to kuchnia dla dzieci drewniana czy plastikowa – obie opierały się na takim samym modelu zabawy, gdzie wyobraźnia odgrywała pierwsze skrzypce. Dziś takie kuchenki dla dzieci są stosunkowo tanie i łatwo dostępne, na przykład w sieci na https://zabawki-gry.pl/Kuchnie-dla-dzieci,c,28 . Jednak kuchnia zabawka, pomimo nowych możliwości straciła swój piedestał i raczej trafia obecnie do małych dzieci.

Zabawki interaktywne

Zabawki tego typu początkowo były bardzo ograniczone w swoich funkcjach i przede wszystkim kojarzyły się z lalkami niemowląt, które potrafiły płakać czy gaworzyć. Obecnie zabawki interaktywne stanowią znaczącą kategorię w branży zabawkarskiej, a te najbardziej rozwinięte potrafią tańczyć, śpiewać, ruszać się i wiele więcej. Do zabawek interaktywnych zaliczymy także obecnie bardziej zaawansowane technologiczne przykłady, jak gry, te z ekranami interaktywnymi. Zdecydowanie zabawki interaktywne znacząco się zmieniły od swoich pierwszych wersji.

Dodaj komentarz