Gry dla dużych i małych

Gry dla dużych i małych

Zabawki i gry kojarzą się większości z dziecięcą domeną, ale wcale nie należą jedynie do niej. Wiele gier skierowanych jest do dorosłych osób, co widać szczególnie w przypadku gier komputerowych. Jednak zanim pojawiły się gry komputerowe, ludzie grali w rozwijające wyobraźnię i fajne gry planszowe.

Gry planszowe dla dzieci

Gry planszowe dla najmłodszych to doskonały pomysł, gdyż w ten sposób mogą one rozwijać logiczny sposób myślenia i dobrze się bawić. Wiele zależy od wyboru konkretnej gry, ale każda będzie miała funkcje edukacyjne. Planszowe gry dla dzieci wcale nie muszą być tak banalne, jak mogłoby się wydawać. Zazwyczaj nie mają podchwytliwych zasad i zawiłości w formie, ale często wymagają sporo myślenia i sprytu, by stać się zwycięzcą rozgrywki. Na początek świetnie sprawdzi się na przykład Carcassonne lub podobne gry. W dużą część gier przeznaczonych dla dzieci mogą zagrać także dorośli.

Gry dla dorosłych

Wbrew pozorom jednak, gry planszowe wcale nie są rozrywką tylko dla dzieci, ale dla całej rodziny. Te zaawansowane gry planszowe są wymagającą zabawą dla prawdziwych myślicieli – na przykład gry strategiczne i bitewniaki. Jednak gier planszowych dla starszych graczy jest cała masa w zależności od tego, jaki rodzaj rozgrywki preferujemy oraz zainteresowań tematycznych. Jeżeli lubimy horrory i zagadki to świetna będzie na przykład Posiadłość szaleństwa, zaś dla lubiących punktową walkę sprawdzi się między innymi Splendor czy Azul. Niejeden sklep z grami planszowymi urządza specjalne turnieje takich gier z wspaniałymi nagrodami.

Poza tym, najlepsze gry planszowe mogą osiągać wysokie ceny – zasada jest w sumie prosta, gdyż z wzrostem ilości elementów oraz popularności gry planszowej, rośnie jej cena. Jednak zdecydowanie warto inwestować w gry planszowe, ponieważ przede wszystkim to świetna zabawa. Ciekawe pozycje i fajne promki można znaleźć na https://zabawki-gry.pl/Gry-planszowe,c,66.

Dodaj komentarz