Samochód na akumulator dla dzieci – czy warto?

Obecnie wielu rodziców kupując zabawki dla swoich maluszków kieruje się zasadą, że mają być jak najbardziej edukacyjne i rozwijające. Oczywiście jest to świetny pomysł, jednak nie zapominajmy, żeby dostarczyć dziecku odrobiny frajdy. Łatwo bowiem wpaść w skrajność i zwyczajnie przytłoczyć pociechę. Najlepiej zachować umiar pomiędzy nauką a zabawą. Auta dla dzieci na akumulator to idealny prezent, który z jednej strony dostarcza malcom niezapomnianych wrażeń i mnóstwa czystej radości, z drugiej uczy operowania autem.

Nie każda zabawka, która trafia do naszych dzieci musi być wyłącznie edukacyjna. Otóż dzieci potrzebują również takich zabawek, które po prostu sprawiają im radość a przez to rozładować przypływ nadmiernej energii. Poza tym mini wersje samochodu na akumulator, jeepy, quady elektryczne, czy traktorki poza walorami rozrywkowymi posiadają też ten edukacyjny, ponieważ uczą operowania pojazdem i wprowadzają podstawy ruchu drogowego. Tego rodzaju zabawki znajdziemy na stronie https://zabawki-gry.pl/Samochody-na-akumulator,c,7.

Jak wybrać auto na akumulator?
Dzisiaj na rynku najbardziej popularne są auta elektryczne dla dzieci o mocy 6 V, 12 V lub 24 V. Świetnym wyborem są auta elektryczne wyposażone w dwa akumulatory o dużej pojemności, przez co zabawki mogą jechać dłużej na jednym ładowaniu. Pamiętajmy, że im większa moc silnika, tym wyższe prędkości będzie osiągać pojazd. Prędkość należy dostosować do wieku i umiejętności małego użytkownika. Rodzice mogą oczywiście kontrolować samochód. W jaki sposób? Poprzez dodatkowy pilot do zdalnego sterowania, za którego pomocą można kontrolować zabawę swoich małych kierowców, a przy okazji pobawić się wspólnie z nimi. Warto mieć również na uwadze fakt, że taki samochód na akumulator ładuje się od 10 do nawet 30 godzin.

Co ma znaczenie?
Przede wszystkim teren i szybkość pojazdu. Otóż auta o słabszym silniku 6V najlepiej radzą sobie na terenach płaskich, które pokryte są betonem czy inną twardą nawierzchnią. Jeśli jednak twoje dziecko jest prawdziwym rajdowcem, który zamierza jeździć często po terenach zielonych, warto zakupić samochód z mocniejszym silnikiem np. o mocy 12V. Oczywiście nie oznacza to, że zabawka osiągnie niebezpieczne prędkości. Auto zaczyna się poruszać po przekręceniu odpowiedniego elementu na kierownicy bądź po naciśnięciu pedału, przy czym jego średnia prędkość wynosi od 3 do 8 km/h.

Dodaj komentarz