Transmisje online wydarzeń

Wydarzenia to nie tylko organizacja ich wyglądu, przebiegu, promocji. Nie liczy się jedynie lista gości, odpowiednia muzyka, nagłośnienie i osprzętowanie, właściwe rozplanowanie czy dobrze dobrany catering i lokal, ale także ważna jest relacja. Przy oficjalnych wydarzeniach może to być opublikowany artykuł, prasówka na dany temat, szczególnie, gdy gośćmi są również publicyści i redaktorzy. W takich sytuacjach najczęściej możemy liczyć na opis wydarzenia czy recenzję w powiązanej z konkretną postacią gazecie lub magazynie. Jednak nie tylko relacja po wydarzeniu ma znacznie, a także w jego trakcie.

Transmisje z wydarzeń

Szczególnie w ostatnich latach popularne stały się relacje na żywo z wydarzeń każdego rodzaju, które są prowadzone online. To oznacza, że kamery i rejestratory nagrywają na bieżąco wszystko na miejscu wydarzenia i przesyłają na serwer, gdzie publika w sieci może oglądać przebieg wydarzenia. Może to mieć formę przekazu na urządzenia mobilne, relacji w social mediach czy streamingu. Wiele firm oferuje takie transmisje, jak np. Szok.biz. Oferują przekaz na FB Live, YouTube, livestream, vimeo, ustream, twitch. W dodatku operują na wysokiej jakości sprzęcie i zapewniają obsługę urządzeń mobilnych i stacjonarnych.

Zalety

Relacjonowanie na żywo wydarzenia ma wiele plusów. Po pierwsze, dzięki temu osoby, które z różnych względów nie mogły uczestniczyć w wydarzeniu w wyznaczonym terminie mają szansę zobaczyć je na własne oczy. Bardzo często jest relacjonowane w tej formie całe wydarzenie, więc publiczność w sieci może zapoznać się z całą imprezą. Po drugie, to szersze grono odbiorców. Najczęściej imprezy i wydarzenia mają ograniczoną ilość osób, które mogą wziąć udział i jest to zrozumiałe, ponieważ lokale nie są magiczną przestrzenią, która się rozciągnie do większej ilości osób w razie potrzeby. Wtedy na ratunek przychodzi transmisja – to, jak oglądanie przekazu w telewizji, tyle, że w sieci.

Wady

Niestety, transmisje na żywo mają swoje minusy. Mogą pojawić się przerwy w przekazie, zakłócenia ze względu na połączenie. Pamiętać należy, że wszystko odbywa się za sprawą połączenia internetowego. Może występować spadek jakości obrazu, przez co gorzej będzie się oglądało lub coś publiczności przed ekranami umknie. Jednak plusy przeważają zdecydowanie minusy.

Dodaj komentarz