Jakie lampy na taras?

Oświetlenie zewnętrzne obejmuje równie nasze tarasy, na których chętnie spędzamy letnie wieczory. Warto wiedzieć, że coraz częściej oświetlenie montuje się również w posadzce, np. zaznaczając nim granice tarasu. Takie rozwiązanie daje bardzo dyskretne i nastrojowe światło, a zarazem zapewnia poczucie bezpieczeństwa, ponieważ podkreślona światłem krawędź posadzki sprawi, że w mroku nocy czytelna będzie dla nas jego granica.

Oświetlenie tarasowe posiada wiele rozwiązań. Można je zamontować wokół niego, jednak pamiętajmy, że ilość dostarczanego na taras światła będzie zależała od wysokości lampy, a więc im będzie ona wyższa, tym większy będzie jej zasięg. W takiej sytuacji wykorzystuje się często lampy solarne mocowane na słupkach, które można wbić w ziemię – znajdziemy je np. na stronie https://www.lampy-ogrodowe.pl/. Warto wspomnieć, że wiele możliwości oświetlenia tarasu oferuje jego zadaszenie. Zamontowane w nim światło będzie dobrze oświetlało taras centralnie. Równie częstym rozwiązaniem jest sytuowanie oświetlenia tarasowego nad stołem. W sytuacji, gdy taras chroni wysunięty okap oświetlenie instaluje się także w jego podbitce – to najczęściej rozmieszczone regularnie oświetlenie punktowe.

Jakie lampy na taras?
Do oświetlenia naszego tarasu możemy wykorzystać lampy wiszące, jak i kinkiety oraz lampy stojące. Najczęściej w ten właśnie sposób projektowane są kolekcje lamp na taras. Obok tradycyjnych form opraw zajdziemy też nowoczesne modele lamp o uproszczonej, geometrycznej formie. Oprawy najczęściej wykonywane są z aluminium.

Inne rozwiązanie
Dość wszechstronnym rozwiązaniem są proste lampy tarasowe o industrialnym rodowodzie. Chodzi o popularne plafoniery, jak i kinkiety. Możemy zdecydować się na kinkiety, które dają światło rozproszone, doskonale tworzące klimat po zmroku. Innym ciekawym rozwiązaniem będą też reflektorki, których światłem, dzięki regulowanemu ramieniu oprawy, można manewrować, kierując je w pożądane miejsce. W oprawach lamp oświetlających taras stosuje się często szkło mrożone, które wyjątkowo dyskretnie rozprasza światło.

Dodaj komentarz