Wybieramy samochód na akumulator dla dziecka

Auta dla dzieci na akumulator to marzenie niejednej pociechy. Tego rodzaju zabawka to niesamowita gratka i zabawa dla każdego młodego miłośnika czterech kółek. W artykule podpowiadamy, jaki samochód na akumulator najlepiej wybrać oraz na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednie auto.

Te wyjątkowe zabawki są całkowicie bezpieczne i dają dzieciom mnóstwo frajdy. Nic więc dziwnego, że z roku na rok przybywa nowych modeli oraz rozwiązań, które zapewniają wiele godzin najlepszej zabawy. Jeśli nosisz się z zamiarem zakupu samochodu elektrycznego dla dziecka warto najpierw określić dokładnie, jaki typ samochodu najbardziej będzie odpowiadał maluchowi. Na rynku spotkasz konstrukcje jednoosobowe, dwuosobowe, samochody z pilotem oraz zasilane akumulatorami 12 i 24 V. Oto, co warto widzieć o Auta dla dzieci na akumulator.

Auta jednoosobowe
Pojazdy te są najpopularniejszym typem aut na akumulator dla dzieci. Wynika to z faktu dźwigania jedynie ciężaru kierowcy, co sprawia, że pojazdy mogą rozpędzać się do większych prędkości i tym samym dać więcej frajdy. Przykładem tego typu samochodu jest czarny Mercedes SLS, który zasilany jest 12 V akumulatorem i może jechać z prędkością do 5 km/h. Znajdziemy też jednoosobówki, które rozpędzą się do prędkości 7 czy nawet 10 km/h.

Auta dwuosobowe
Tego typu pojazdy na akumulator są większymi konstrukcjami, które udźwigną kierowcę oraz jego pasażera. Jest to więc idealny prezent dla rodzeństwa, ponieważ maluchy mogą zmieniać się za kierownicą i wspólnie pędzić po działce czy parku zabaw. Przykładem dobrego dwuosobowego samochodu elektrycznego jest SUV LAND, który posiada 40 kg udźwig, zasilany jest dwoma akumulatorami 12 V i jest w stanie rozpędzić się do 6 km/h.

Dodatkowy pilot
Warto wiedzieć, że Auta dla dzieci na akumulator mogą być wyposażone w dodatkowy pilot do zdalnego sterowania pojazdem. Dzięki takiemu rozwiązaniu zarówno tata, jak i mama również mogą się świetnie bawić, sterując samochodem swoich pociech. Pilot do zdalnego sterowania równie chętnie będzie wykorzystywany przez samych maluchów. Ciężko sobie wyobrazić, że rodzeństwo przepuści okazję do sterowania pojazdu z bratem lub siostrą na pokładzie – trudno wyobrazić sobie lepszą zabawę. Oczywiście w dowolnym momencie można zmienić sposób sterowania na manualny i schować pilot.

Dodaj komentarz