Jak wszystko sprawnie zapakować?

Kiedy planujemy przeprowadzkę, wszystkie nasze rzeczy musimy dokładnie zapakować, tak by po przewiezieniu na miejsce nie okazało się, że na przykład część naczyń jest potłuczona, lub że uszkodzeniu uległo część naszych cieni do oczu.

Zorganizuj odpowiednie materiały

Na pewno trzeba się dobrze przygotować do przeprowadzki. Najlepiej zaopatrzyć się w dużą liczbę kartonów (przynajmniej 20 jeśli mamy dwupokojowe mieszkanie), przyda się też wata, papier lub ręczniki papierowe, folia bąbelkowa i folia stretch. Jeśli chcesz zorganizować kartony w sposób ekonomiczny to możesz zapytać w supermarkecie w którym robisz zakupy, na pewno obsługa sklepu z przyjemnością odda Ci zalegające w sklepie kartony, musisz tylko zadbać o to by kartony miały odpowiednią wielkość.

Jak zapakować sprawnie talerze i szklanki?

Talerze, szklanki oraz kieliszki warto pojedynczo owinąć papierem a później umieścić delikatnie w kartonie. Karton należy oznaczyć markerem. Napisać na nim np. delikatne naczynia. Tak by przy pakowaniu ekipa, która zajmuje się przeprowadzką wiedziała, gdzie go umieścić.

Worki próżniowe- idealne do zapakowania pościeli lub ubrań

Jeśli zastanawiasz się jak zapakować ciuchy lub pościel z pomocą przyjdą worki próżniowe. Po zapakowaniu pościeli do takiego worka, wysysa się odkurzaczem powietrze, w ten sposób rozmiar jest o wiele mniejszy.

Proste triki pomocne przy pakowaniu

Przy pakowaniu przydadzą się też proste triki takie jak np. wykorzystanie waty do ochrony cieni do oczu. Kiedy watę umieścimy w cieniach do oczu, pudru czy różu wówczas unikniemy pokruszenia się kosmetyku. Słomki z kolei mogą nam się przydać do zabezpieczenia biżuterii przed poplątaniem. Wystarczy przewlec łańcuszek przez słomkę. Perfumy warto zabezpieczyć folią bąbelkową, w ten sposób unikniemy stłuczenia.

Kiedy już zapakujemy wszystkie swoje rzeczy pozostaje nam tylko znaleźć odpowiednią firmę transportową. Wpiszmy w google frazę transport i przeprowadzki a wyświetli nam się dużo propozycji.

Dodaj komentarz