Jak napisać wezwanie do zapłaty?

Gdy klient lub kontrahent nie płaci za towar czy za wykonaną usługę, nie warto czekać w nieskończoność czy dzwonić z ponagleniami. W momencie, gdy upłynie termin płatności faktury warto podjąć zdecydowane kroki – im szybciej się za to zabierzesz, tym szybciej otrzymasz należne Tobie pieniądze.

Jednym z narzędzi, dzięki którym przedsiębiorca może egzekwować swoje należności pieniężne, jest wezwanie do zapłaty. jest to pismo, które ma skłonić nierzetelnego klienta do zapłaty. To tak naprawdę pierwszy krok do dochodzenia swoich należności, ale w wielu przypadkach całkowicie wystarczający. Jego dużą zaletą jest oszczędność czasu i pieniędzy, jakie trzeba byłoby wydać na kosztowne postępowanie sądowe. Nie trzeba już wspominać o tym, że nawet mając wyrok w kieszeni nie można być pewnym, że pieniądze uda się odzyskać.

Wezwanie do zapłaty nierzetelnego kontrahenta jest również pewnego rodzaju wyrazem dobrych obyczajów wśród przedsiębiorców. Wierzyciel nie idzie od razu do sądu, tylko podejmuje próbę polubownego załatwienia sporu. W przypadku prostej umowy między partnerami napisanie wezwania do zapłaty nie powinno nastręczać żadnych problemów. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy stworzenie pisma nie będzie już takie proste. Może się tak zdarzyć na przykład w sytuacji, gdy umowa została zawarta w formie ustnej.

Jeżeli jesteś właścicielem firmy, a kontrahent nie opłacił Twojej faktury, skorzystaj z wiedzy i profesjonalizmu, jakie oferuje profesjonalny adwokat, specjalizujący się w pomocy prawnej dla przedsiębiorców http://boleklegal.pl.

Dodaj komentarz