Zarządca nieruchomości i jego obowiązki wiosną

Temperatura rośnie, dni stają się coraz dłuższe a pogoda jest coraz ładniejsza. Wszystkie znaki na niebie i na ziemi zwiastują rychłe nadejście wiosny. Wiosna to czas porządków. Porządkujemy działki, ogródki a także swoje mieszkania. Wiosna to także dużo pracy dla zarządcy nieruchomości. Po sezonie zimowym jest wiele do zrobienia. Trzeba sprawdzić stan budynku i dopilnować by nie ponieść dodatkowych kosztów przez niedbalstwo.

W jakim stanie jest nieruchomość?

Wiosenną porą można sprawdzić stan nieruchomości po zimie. Kiedy za oknem jest już plusowa temperatura, można zacząć prace konserwacyjne i naprawcze. Należy przejrzeć stan elewacji i sprawdzić czy nie potrzebuje drobnych napraw i prac. Niskie temperatury mogły uszkodzić elewację. Być może elewacja budynku potrzebuje odświeżenia? Warto to przemyśleć, ponieważ odświeżona elewacja wpływa dobrze nie tylko na wygląd całej nieruchomości, ale także chroni budynek przed zniszczeniem. Kolejną sprawą jest dach. Poszycie dachowe mogło ulec zniszczeniu pod naporem śniegu. Dach może przeciekać, trzeba to sprawdzić, ponieważ jeśli dach jest w złym stanie, natychmiast w mieszkaniach pojawią się grzyby.

Nieruchomość i plac wokół nieruchomości

Stan nawierzchni chodników i dróg dojazdowych do nieruchomości to kolejna sprawa z którą muszą się zmierzyć zarządcy nieruchomości po zimie. Może się okazać, że w drogach pojawiły się ubytki i trzeba je uzupełnić. W wyniku niskich temperatur mogło też ucierpieć poziome oznakowanie. Również rynny oraz inne elementy kanalizacji deszczowej mogły ulec zniszczeniu. Trzeba sprawdzić czy nie zalegają w nich liście i inne niespodzianki. Ale plac wokół nieruchomości to nie tylko chodniki i drogi dojazdowe, to także tereny zielone, które wiosną, aż proszą się by o nie zadbać. Tak, obowiązki zarządcy to także dbanie o tereny zielone, pielęgnacja roślin i drzew, które otaczają budynek. Chyba nie ma na świecie człowieka, który nie lubi zieleni. Zarządca powinien zlecić też kontrolę stanu technicznego urządzeń znajdujących się na placu zabaw. Wszelkie obowiązki zarządcy muszą być określone szczegółowo w umowie, tutaj znajdziemy zarządcę, z którym warto taką umowę podpisać: www.zarzadcakrakow.pl.

Dodaj komentarz