Kijki do Nordic Walking.

Nordic Walking jest nie tylko dobrym sposobem na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Sport ten korzystnie wpływa na górne i dolne partie ciała, zwiększa przemianę materii oraz wspomaga układ krążeniowy. Coraz więcej osób jest zainteresowanych tą dziedziną sportu ale niewiele wie, jakie akcesoria powinniśmy zakupić zanim zaczniemy przygodę z kijkami.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór kijków do Nordic Walking, e-moko.pl ma w swoim asortymencie te najlepsze, które pochodzą od najlepszych producentów znanych marek. Decydując się na zakup kijków, trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki jak cena, wygoda uchwytów lub dopasowanie długości.Podobnie jak kijki trekkingowe, zrobione są z włókna węglowego albo aluminium. Co prawda te pierwsze kosztują znacznie więcej niż te drugie ale za to są wygodniejsze, zaś te zrobione z aluminium są trwalsze ale za to tańsze.

Długość kijków do Nordic Walking może być regulowana lub stała. Do płaskiego terenu z możliwością przechowywania kijków najlepsze będą te o stałej długości, dlatego nie warto z nimi dzielić się z nikim ponieważ ich długość jest dopasowana do naszego wzrostu, przez co będą nam dłużej służyć. Na przykład osoba mają 160 cm powinna wybrać kijki o długości 110 cm a osobie mierzącej 180 cm odpowiadać będą kijki o długości 125 cm. Co do uchwytów, to mogą być korkowe, gumowe i piankowe. Z tym, że uchwyty korkowe i gumowe są najwytrzymalsze, zaś uchwyty piankowe milsze w dotyku. Podczas wyboru najlepiej jest wypróbować każdy jeden rodzaj uchwytu i kupić te, w których nasze dłonie czują się najlepiej. Ważne jest, by taki sprzęt do ćwiczeń posiadał paski na nadgarstki, przy czym powinniśmy się upewnić że ich długość jest odpowiednia i idealna.

Dodaj komentarz